Wonen in Rotterdam
Terug

Samen wonen, samen leven en samen zorgen in Zuid-Holland

Samen werken aan toekomstbestendig wonen voor jong en oud

De komende jaren verdubbelt het aantal 80-plussers in Nederland van 0,8 naar 1,6 miljoen. Deze groei vraagt om actie. Want hoe zorgen we ervoor dat iedereen fijn en veilig kan blijven wonen – ook als er meer zorg nodig is?

Toekomstbestendig wonen wordt één van de grootste uitdagingen van de komende decennia. Dit gaat niet alleen over ouderen, maar ook over jou, je (groot)ouders en je kinderen. De woon- én zorgvraag verandert. Daarom moeten we anders gaan kijken naar wonen én samenwerken.

Samen sterk: wonen en zorg verbinden

Toekomstbestendig wonen is een gedeelde verantwoordelijkheid. Gemeenten, zorgorganisaties, woningcorporaties én bedrijven moeten samen oplossingen vinden. Want alleen dan kunnen we zorgen voor betaalbare en toegankelijke woningen met de juiste ondersteuning.

Rabobank wil hier actief aan bijdragen. En helpt graag bij het creëren van vitale gemeenschappen waarin mensen prettig kunnen wonen, met of zonder zorg.

Mensen in gesprek over het ouder worden en wonen

Van noodverhuizing naar droomverhuizing

Niemand wil op het laatste moment moeten verhuizen omdat het thuis niet meer gaat. Een bewuste keuze voor een woning die past bij je levensfase is beter. Maar dat vraagt om goede informatie én samenwerking.

Daarom is Rabobank Zuid-Holland in gesprek gegaan met verschillende betrokken partijen. In zogenaamde woon-zorg dialoogsessies spraken zij over wat er nodig is om toekomstbestendig wonen mogelijk te maken.

Wat kun jij doen?

Rabo Research bundelde de inzichten uit deze sessies in een helder rapport. Dit rapport helpt om samen stappen te zetten richting een duurzame woon- en zorgtoekomst. Wil jij ook weten wat er mogelijk is in jouw omgeving? Of wat jij kunt doen om je goed voor te bereiden?

Download het rapport en praat mee over wonen in de toekomst. Want toekomstbestendig wonen doen we samen.

Vorig artikel 84 nieuwbouw koopappartementen in PondHouse in Hillegersberg-Schiebroek
Volgend artikel Wendy, Erik en Otis maken zich klaar voor vertrek naar Vreewijk